Dětská skupina V Zahrádce

Příroda je pro mě domovem a radostí. Velmi mě těší, když mohu své dovednosti předávat dále, zajímá mě vzájemná interakce prostředí a člověka. Rád pracuji s dětmi a uvědomuji si, že právě zde jsou základní stavební kameny budoucí společnosti. Jsem přesvědčen o smysluplnosti koncepce lesních školek.

Mezi mé záliby patří pohyb a nejraději jak jinak než v přírodě. Často mě můžete potkat na kole či koloběžce. Rád vyrábím pro děti a s dětmi hračky a jiné výrobky ze dřeva. Jsem z letecko-modelářské rodiny a tak stále něco doma na zahrádce i jinde rád vymýšlím a kutím. Ponk je pro mne od mala milým domovem. :-)

Podporuji nenásilí. Jsem naivní realista, který do nekonečna hledá řešení tam, kde to většina odmítá. Nebojím se projevit soucit se slabšími a proto se zajímám a aktivně podporuji směry, jež činí pro druhé život radostnější (např. veganství, cyklodoprava, půjčovna koloběžek v Plzni a jiné druhy ekologických aktivit).

zkušenosti s dětmi:

  • průvodce v lesní školce V Zahrádce (2018 - současnost)
  • průvodce v dětské lesní školce Větvička (2012-2018)
  • lektor ekovýchovných programu na MŠ a ZŠ pro organizaci Svoboda zvířat z.s. (2012 – 2016)
  • vedoucí modelářského a letecko-modelářského kroužku pro děti ve Stanici mladých techniků (2010-2014)
  • vedoucí dětských táborů a jiných aktivit pro děti (tábory ve Stanici mladých techniků, DDM Skupova, tábory v LŠ Větvička, lektor v projektu MiniPlzeň – město dětí)
  • tuzemské i zahraniční stáže (např. účast na dvou ročnících česko-německého vzdělávacího programu pro pedagogy MŠ zaměřeného na trvale udržitelný rozvoj konaných v bavorském ekologickém centru Lias Grube)
  • kurzy a semináře, např. Respektovat a být respektován, Pedagog volného času, Chůva pro děti do zahájení povinné školní docházky, kurz nízkých lanových aktivit, kurz Zahrada (Prázdninová škola Lipnice)...

vzdělání:

Technická ekologie, FEL ZČU, (Ing.)

Kontakt:

770777520

skolkavzahradce@seznam.cz